Ezekben az országokban végezték ki a legtöbb embert 2015-ben

2016. április 10. 09:30 - Napi Csárt

Az Amnesty International jelentése szerint a tavalyi évben az egyes országok több embert végeztek ki világszerte, mint 1989 óta bármikor. A hivatalos kivégzések száma legalább 1 634-re tehető, de az Amnesty becslései szerint több ezer embert végezhettek ki Kínában is, azonban erről nincsenek nyilvános adatok.

kivegzesek.JPG

A hivatalosan is végrehajtott kivégzések 90 százalékát Iránban, Pakisztánban, és Szaúd-Arábiában hajtották végre. Annak ellenére, hogy a 28 kivégzéssel 1991 óta tavaly volt a legalacsonyabb  Amerikában a kivégzések száma, az USA még így is befért a lista ötödik helyére. Ezen felül Irak, Szomália, Egyiptom, Indonézia és Csád is felkerült a listára.

1 komment

Így változtak az európai országok határai az utóbbi ezer évben

2016. április 09. 09:30 - Napi Csárt

Az európai országok határai rengeteget változtak az utóbbi ezer évben. A videó egészen onnan indul, amikor még Európa középső része a Római Birodalomhoz tartozott, Spanyolország pedig iszlám fennhatóság alatt volt, és egészen 2012-ig követi az országhatárok alakulását.

 

9 komment

Ennyien halnak meg daganatos betegségben minden évben

2016. április 08. 15:40 - Napi Csárt

Magyarországon 1993 óta minden év április 10-én tartják a nemzeti rákellenes napot. Ezzel akarják felhívni a figyelmünket arra, hogy mennyire fontos, hogy küzdjünk a betegség ellen.  A rosszindulatú daganatos megbetegedések száma által okozott halálozások száma hazánkban a 2005-2012 között folyamatosan nőtt. 2013-tól ugyan csökkent ez a szám, de még így is több mint 32 ezer embernek okozta daganatos betegség a halálát 2014-ben.

Ha nem látod a csártot, akkor kattints IDE!

 

4 komment

Kiderült: ezekben a városokban a legveszélyesebb nőként közlekedni

2016. április 07. 09:30 - Napi Csárt

Függetlenül attól, hogy fejlődő, vagy fejlett országokról van szó, nők milliói élik át napi rendszerességgel a zaklatás valamilyen formáját. A tömegközlekedés kifejezetten veszélyes terepnek minősül ilyen szempontból, hiszen a zsúfolt buszokon, vonatokon, villamosokon még gyakrabban fordulnak elő ilyen esetek.

A Thomson Reuters Alapítvány a közvélemény-kutató YouGov céggel együttműködésben több mint 6550 nőt kérdezett meg arról, hogy mennyire érezték biztonságban magukat a tömegközlekedési eszközökön. Több szempontot is vizsgáltak, például hogy éjszaka mennyire érzik magukat biztonságban, mennyire bíznak a hatóságokban, vagy mekkora annak a kockázata, hogy szóban vagy akár fizikailag zaklatják a nőket. Ezek alapján az alábbi városokban a legkevésbé biztonságos nőként tömegközlekedéssel utazni:

 

 

23 komment

Hiába nagy a buli: itt biztos, hogy nem kapsz majd alkoholt

2016. április 06. 16:32 - Napi Csárt

Hazánkban (ahogy a térkép is mutatja) 18 éves kortól ihatunk alkoholt hivatalosan, ha külföldre utazunk, akkor viszont eltérőek lehetnek ezek a szabályok. Van olyan ország, ahol már a 16 évesek is fogyaszthatnak alkoholt, azonban a meglepő az lehet, ha valaki itthon már betöltötte a 18-at, azonban külföldön mégsem kaphat italt. 

A hollywoodi filmekből ismerhetjük, hogy az USA-ban például 21 éves kortól szolgálnak minket ki alkohollal, de nem kell ennyire messzire menni a hazainál szigorúbb szabályokhoz. A skndináv országokban például egyes esetekben 20 éves korig kell várni az italozással, és Izlandon is a 20-at kell betölteni ehhez. Az arab országok jelentős részében azonban egyáltalán nem szolgálna fel alkoholos italokat, így Szaúd-Arábiában, Jemenben, Szudánban. Líbiában, Iránban, Bangladesben és Afganisztánban sem italozhatunk kedvünkre, a korunktól függetlenül.alkohol.jpg

Szólj hozzá!
süti beállítások módosítása