Nem kell úgy megijedni, ha hazai repülőre ülsz

2017. december 15. 17:18 - Napi Csárt

A lenti csárton az látszik, hogy Magyarország nagyjából az EU-s átlagot hozza, ha azt vizsgáljuk, hogy az összes, az országban üzemeltetett repülő közül, mekkora a 20 évnél idősebb gépek aránya? Az EU-s átlag 17 százalék, Magyarország 20 százalékon áll.

 

2 komment

Végre az európai elitbe kerültünk: durván korrupt a magyar

2017. december 13. 16:35 - Napi Csárt

Szokták mondogatni sokfelé, hogy a korrupció bizony mindenhol jelen van. Na de ennyire? Mint az a lenti infogrammon látható Európa megannyi országa már majdnem 100 százalékban úgy véli, hogy a korrupció mindent eláraszt.

Az adatokból származó elsődleges tanulság az, hogy valami nagyon nincs rendben a meleg délen, hiszen mind a görögök, spanyolok, ciprusiak, horvátok hatalmas arányban vélik úgy, hogy a korrupció rendkívül széles körben elterjedt. Fellélegezni azonban nekünk magyaroknak sincs okunk, ugyanis mi is bőven az EU-s (68%) átlag fölött vagyunk a magunk 86 százalékával. Ezen persze nem is kell meglepődni, hiszen elég csak néhány percre belehallgatni a hazai pártpolitikai szócsatákba és szinte minden fél a korrupcióval kapcsolatos, finoman szólva sem barátságos jelzőket vagdos egymás fejéhez megállás nélkül. És hát mit is kezdhetne ezzel a néplélek? Beleivódik.

Annyit azért jegyezzünk meg gyorsan, hogy olyan, félúton a pusztulás és a poklok pokla felé evickélő, hanyatló északi országokban, mint például Finnország, Dánia vagy Svédország az emberek elenyészően kis része véli úgy, hogy a korrupció minden apró társadalmi résbe beférkőzött. Úgyhogy csak így tovább.

chartoftheday_12223_where_europeans_consider_corruption_widespread_n.jpg

4 komment

49 ország is megszegte az Észak-Korea elleni szankciókat

2017. december 12. 17:18 - Napi Csárt

Az elmúlt hetekben ismét a figyelem középpontjába került Észak-Korea. Bár a távol-keleti ország ellen egy csak hozzák az újabb és újabb szankciókat, az ázsiai diktatúra még mindig nem roppant össze ezek alatt, mivel sok esetben sikeresen játssza ki ezeket a korlátozásokat.

Az Institute for Science and International Security jelentése szerint 49 olyan ország is van, amely 2014 márciusa és 2017 szeptembere között megszegte az Észak-Korea ellen érvényben lévő szankciókat. Sőt, 13 ország vezetése – köztük található Kuba, Egyiptom, Irán és Szíria – még katonai szankciókat is megszegett.

A lenti ábrán narancssárgával jelölték azokat az országokat, melyek valamilyen nem katonai szankciót, és pirossal, melyek katonai szankciót szegtek meg a fent említett három és fél évben. Az ábrából kitűnik, hogy előbbiek között nyugat-európai országok is találhatóak.

Szólj hozzá!

530 újságírót gyilkoltak meg 2012 és 2016 között: itt az UNESCO feketelistája

2017. december 11. 14:39 - Napi Csárt

Az UNESCO legfrissebb jelentése szerint 2012 és 2016 között 530 újságírót gyilkoltak meg világszerte. A feketelistát Szíria vezeti 86 halálesettel; az európai országok között Ukrajnában a legsúlyosabb a helyzet, északkeleti szomszédunkban 10 "őrkutya" lett merénylet áldozata. Magyarország nem került fel az összesítésre. Reméljük, ez így is marad!

 

ujsagiro_gyilkossag.jpg

2 komment
süti beállítások módosítása