Jó ötlet volt ez a Brexit, csak éppen fogalmunk sincs semmiről

2017. augusztus 31. 17:04 - Napi Csárt

Nagyjából ezzel a címmel lehet összefoglalni, hogy mennyi valós információ alapján dönthettek a britek a kilépésről. A lenti statisztika 2016-ból azt mutatja, hogy a britek bizony alaposan fölé becsülik, hogy

  • a szigetország lakóinak mekkora része EU-s bevándorló,
  • a brit gyermekellátási segély mekkora része megy más EU-s tagállamokban élő gyerekekre,
  • az EU-s büdzsé mekkora része megy el az EU-s adminisztrációra és eurokratákra,
  • a külföldi befektetések mekkora része jön Kínából,

mindemellett meg jelentősen alul becsülik, hogy a külföldről érkező befektetések mekkora része jön más EU-tagállamokból. Mutatjuk:

A kutatást az Ipsos készítette, akit részleteiben is érdekelnek az eredmények, azok ide kattintva tájékozódhatnak. Nagyjából ennyit fűznénk hozzá:

2 komment

Ez jusson eszedbe, amikor legközelebb csapvizet iszol

2017. augusztus 30. 17:18 - Napi Csárt

Az OECD tett közzé egy ábrát a Facebookon, mely szerint

  • a világ lakosságának a fele szenved szennyezett víz miatt, 
  • kétmilliárd embernek nem fér hozzá biztonságos és fenntartható forrásból friss ivóvízhez, valamint, hogy
  • az áradások várhatóan 120 milliárd dollár gazdasági kárt fognak okozni, s az ehhez kapcsolódó gazdasági kockázat fele Észak-Amerikát érinti.

A harmadik ábra nem tudjuk pontosan, hogy miért került az első kettő mellé, értjük, hogy víz, víz, de akkor sem.

 

Szólj hozzá!

Itt egy statisztika, amiben az EU-s átlag fölött vagyunk, ráadásul ez jót jelent

2017. augusztus 29. 17:14 - Napi Csárt

Az Európai Unió statisztikai intézménye, az Eurostat tette ki tegnap ezt a csinos kis csártot a Facebook oldalára, melyből kiderül, hogy Magyarország GDP arányosan az EU-s átlag felett költött oktatásra 2015-ben. Magyarország értéke egyébként 5,2%. 

 

 forrás: Eurostat

9 komment

Na, akkor most mégsem akkora rasszista a magyar?

2017. augusztus 28. 18:07 - Napi Csárt

Néhány héttel ezelőtt írtunk egy bejegyzést, melyben azt boncolgattuk, hogy már a menekültválságkor is elég elutasítók voltak a magyarok egy potenciális feketével szemben, amennyiben az a gyerekükkel élt volna párkapcsolatban.

A múltkorival megegyező forrásból származik a lenti csárt, csak feketék helyett zsidókra kérdeztek rá a kutatók, tehát, hogy rendben lenne-e a válaszadó azzal, ha egy zsidóval élne kapcsolatban a gyereke. Az EU-s átlag ezennel 69 százalék, és hazánk nagyjából hozta is ezt a szintet, a válaszadók 60-69 százaléka válaszolt azt 2015-ben, hogy neki bizony nem lenne ellenére a vázolt helyzet.

Az EU-ban egyébként ezúttal Szlovákia és Ciprus került a szamárpadra.

zsidok_racism-in-the-eu-map-bezzleford-4-59915acbc213d_880.jpg

forrás: Boredpanda

15 komment

A szomszéd fűje mindig zöldebb: mutatjuk a kivételeket

2017. augusztus 26. 12:04 - Napi Csárt

Az Economist készített egy csártot egy 2015-ös kutatás alapján, melyben arról kérdeztek európaiakat, hogy más országokban illetve hazájukban jó-e az életszínvonal. A bal oldalon található mindig az a nemzet, amelynek polgárai az ország sorában véleményt alkottak a fenti nemzetekről.

Ez alapján például, a lengyel válaszadók (alulról a harmadik vízszintes sor) az összes országról jobb életszínvonalat feltételeztek, mint az ott lakók saját magukról, a görögökről viszont (utolsó függőleges oszlop), a briteken és a lengyeleken kívül, mindenki azt hiszi, hogy rosszabbul élnek, mint azt a görögök magukról gondolják.

A sötétkék körök mutatják a referenciapontokat, tehát, hogy mekkora része válaszolt igennel az adott ország válaszadóinak arra a kérdésre, hogy hazájukban jók-e az életkörülmények. Sajnos ezúttal Magyarország nincs a diagramon.

economist_chart.png

forrás: Economist

Szólj hozzá!
süti beállítások módosítása